.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

Owen County Schools Honor Roll

-A A +A
By The Staff

Fourth grade

Super Honor Roll

Zachery Brashears, Destiny Bruce, Emily Cammack, Blake Duncan, Lindsay Gill, Nash Glacken, Reagan Hearn, Rachel Miller, Haileigh Noll, Trace Ogden, Katie Patterson, Madelin Shelton and Sydni Toole

Honor Roll

Emma Ashcraft, Matthew Brothers, Shawn Brown, Wade Cammack, Grant Cobb, Grace Cull, Debbie Farrar, Tyler Fortner, Isaiah Gibson, Chris Girdler, Coyie Hammond, Morgan Hammond, Jessica Hardin, Haley Hill, Taylor Hoffman, Ashley Howard, Josh Juarez, Cayge Keeton, Kameron Kelly, Sarayna Knox, Brooke Lancaster, Kyle Lozier, Jennifer Lucas, Grant McMillen, Kaylee Miller, Dylan Pennycuff, Jodie Ransdell, Hannah Shaw, Avrin Smith, Ty Smith, Jared Stewart, Allissa Tackett, Ezekiel Teehan, and Kirby Young

Fifth Grade

Super Honor Roll

Skye DeCandia, Molly Gamble, David Gray, Audrey Hager, Aaron Hunter, Autumn Hunter, Michaela Kennedy, Baileigh McGuire, Brandi Mears, Riley Montague, Bradon New, Jordan Prather, Daisy Stamper, Ellie Stout, Hana Washer, Ashley Willis, and Morgan Woodyard

Honor Roll

Candace Bradley, Jeremy Brock, Sierra Boyce, Alicia Browne, Joey Caldwell, Elizabeth Castleman, Hailey Chappell, Sarah Clifton, Alex Cobb, Bob Coubert, Morgan Ellis, Austin Fitzgerald, Ross Ford, Kaitlyn Gabbard, Jade Garnett, Alex Gomez, Josiah Griffin, Cordell Harmon, Blair Harris, Thomas Hazlett, Colton Iles, Marlee Lathrem, Hunter Lesuer, Cameron McAnally, Christopher McGuire, Autumn Maddox, Lydia Merrifield, Kerrick Meyer, Zach Murphy, Patrick Osborne, Tristen Penn, Kassie Ratliff, Rebecca Rollins, Mckenzie Scott, Josh Spaulding, Dee Smith, Grant Smith, Chris Snawder, Nolan Tackett, Courtney Towles, Ashley Wagers, Jordan Wilhoite and Destiny Young

Sixth Grade

Super Honor Roll

Tori Cammack, Garrett Cobb, Makenzie Davis, Nicole Jacobs, Alexia Keeton, Chad McDonald, Kirsten Parker, Mikayla Sipple, John Randell Towles, James Washer, Megan Wilhoite, Miceala Wilhoite and Carson Williams

Honor Roll

Makayla Acrey, Bertha Aguazul, Mason Borchers, Conner Chancery, Sammy Chapman, Arielle Columbia, Clay Dempsey, Heather Ezell, Blaine Forsee, Preston Forsee, Carrie Gibson, Courtney Gullion, Jacob Harris, Jarrod Henderson, Daniel Herr, Logan Hobbs, Jade Holland, Hana Hull, Baylee Keeton, Colton Matt, Catie McClain, Heather Mertz, Jackson O’Banion, Jessica O’Conner, Josh Ohmer, Remington Perkins, Noah Reilly, Suzi Richey, Nicole Roberts, Sarah Shockley, Nick Smith, Shyan Stivers, Alana Thompson, Vincent Toftness, Brandon Towles, Olivia Tucker, Austyn Wagner, Jacob Wells and Haleigh Woods

Seventh Grade

Super Honor Roll

Mikala Byers, Isaiah Caldwell, Carla Carfora, Suzanne Cooke, Kennedi Dermon, Shelby Gambrell, Jessie Hart, Haley Hubbuch, Emily Johnson, Ashton Marcum, Miranda Mason, Leighann Neal, Courtney Pruitt, Ciara Rogers, Chelsee Smith, Brittany Thornton, Michael Wash and Jessica Wilhoite

Honor Roll

Michael Ashcraft, Katie Bihl, Kimberly Brito, Sabrina Brock, Amanda Brown, Kelsey Burke, Kadee Carter, Vernoica Chisholm, Bernie Engelman, Mackenzie Fitzgerald, Cheyenne Gaines, Triston Grisham, Kylee Hearne, Logan Herring, Hope House, James Hunter, Helen Kramer, David Lewis, Evan Lozier, Catlin Mayfield, Taylor McAlister, Dalton Mears, Jacob Miller, Kody Myers, Norma Myers, Ian Nicholson, Austin O’Nan, Chelsee Perry, Christian Petroff, Austin Prather, Hannah Runion, Katie Sholdebrand, Kailen Sizemore, Corby Smith, Melinda Smith, Tanner Smith, Jessica Stewart, Keith Stout, Kristen Tuttle, Kerstyn Willis, Jimmy Wolpert, Ayshia Wood and Brady Young

Eighth Grade

Super Honor Roll

Emily Allen, Jarrod Ball, Andrea Burford, Allyson Beverly, Allison Dempsey, Kristen Gibson, Keenan Hall, Leah B. Johnson, Kayla Miles, Kelsi Morris, Gabe Osborne, Shelby Power, Ashley Smith, Hannah Strohmeier, Richie Swigert and Sarah Wotier

Honor Roll

Kolton Anderson, Tonya Baxter, Richard Brito, Ariana Boaz, Seth Bush, Katherine Cammack, Tyler Carter, Tucker Cull, Elizabeth Gay, Lindsey Grubb, Zach Hall, Haley Hatchett, Wyatt Hill, Michael Hudnall, Kasey Hunter, Willie Johnson, Annie Juett, Kyler Law, Cody Lauziere, Logan Lowe, Trevor Lykins, Hannah McCormick, Dalton Mertz, Ashleigh Moore, Kristen Myrga, Dakota Pence, Melanie Ransdell, Caitlynn Rose, Brittany Schaub, Kayleigh Shaw, Maria Sinckler, Kortney Sipple, Glenn Stiger, Kristen Swigert, Lacey Trautwein, Spencer Wilcoxson, Sarah Wilhoite and Jason Wright

Ninth Grade

Super Honor Roll

Benjamin Allen, Julie Spaulding, Hunter Sutton and Courtney Waldrop

Honor Roll

Victoria Allen, Ashley Byers, Corey Cobb, Megan DeCandia, William Dempsey, Mariah Derringer, Lynsey Farrar, Madison Gamble, Michelle Goderwis, Adam Hazlett, Travis Hearne, Keegan Johnson, Olivia Karsner, Zachary Kent, Joanna Lay, Payton Lightner, Kyle Magee, James Marston, Kendall McDonald, Felicia Neal, Hannah Neeley, Tiffany Ohmer, Shelby Pennycuff, Felicia Perkins, Nikki Proulx, Sydney Reyes, River Riddle, Zachary Ripy, Elizabeth Ritchie, Justin Shelton, Brandon Slusher, Floyd Smith, Stephen Stanley, Katelyn Sutherland, Samantha Tabor, James Thompson, Cynthia True, Tyler True, Ashley Tyler, Kristina Ueltschi, Mary Veech, Morgan Walker, Andrea Wash, McKenna Webster and Mark Wright

Tenth Grade

Super Honor Roll

Patrick Brumback, Leah Forsee, Andrew Giles, Jenna Harris, David Mitchell, Brandy Rexroat, Gracie Roberts and Brittany Sloma

Honor Roll

Elizabeth Anderson, Caleb Ashcraft, Johnathan Caudill, Emily Clark, Mattie Cook, Matthew Cooke, Rachel Dauwe, Alexis Ellis, Emma Engelman, Rebekah Gaines, Rianna Gayheart, Sarah Haines, Simeon Hazlett, Rachel Herring, Victoria Howard, Rafael Juarez, Jose Maldonado, Meredith Marston, Derek Mayfield, Ashley Miller, Andrew Mitchuson, Charles Osborne, Miranda Owens, Austin Patterson, Amber Patton, Lindsey Robertson, Reba Rohling, Bill Roy, Kayla Simpson, Karlee Sizemore, Josie Sizemore, Stephanie Skirvin, Joshua Smith, Markus Smith, Jason Smith, Eli Taylor, Brittany Townsend and Sawyer Williams

Eleventh Grade

Super Honor Roll

Haley Bishop, Taylor Cummins, Karman Horner and Trevor Williams

Honor Roll

Marco Aguazul, Mary Alford, Bethany Bell, John Bibb, Cynthia Brito, Dustin Burke, Brittany Clark, Stephanie Colligan, Kristin Conrad, Anna Day, Brittany DeCandia, Lacrista Dietz, Joshua Duncan, Dylan Ellis, Shelby Fitzgerald, Jared Fitzgerald, Morgan Forsee, Johnathan Gentry, Kaylan Glass, Sara Griffith, Gray Grisham, Megan Harris, Danielle Hoop, Victoria House, Christina Johnson, Kelsey Johnson, Brittany Konkle, Miranda Lawson, Travis Lykins, Krista Manning, Ryan Marston, Adam New, Ashley Parks, Brittani Perkins, Laura Perkins, Krista Power, Rhonda Prather, Brandon Rainey, Danielle Ransdell, Heather Reed, Steven Riddle, Geremy Robinson, Derek Rutan, Pamela Ruth, Luis Sanchez, Terry Shockley, Cody Slusher, John Thompson, Samantha Toole, Callie Towles, Brittany Tuggle, Sarah Tuttle, Nathan Williams, Adrian Wilson, Clayton Wilson, Joseph Wood and Ian Zimmerman

Twelfth Grade

Super Honor Roll

Brittany Davis, Mary Kennedy, Chase Perkins, Jordan Shelton, Taylor Smoot and Noel Wilson

Honor Roll

David Aldridge, Shannon Armstrong, Marybeth Campbell, Eleanora Chandler, Justin Chappell, Michael Colligan, Merril Creech, Daniel Dauwe, Emilie Davis, Justin Davis, Cori Eckart, Katie Edmondson, Duston Ellis, Derek Ellis, Jeremy Eubanks, Kellsey Fitzgerald, Brittany Foulks, Chelsea Gibson, Nathan Hagedorn, Aaron Hall, Derrik Hoop, Christopher Huddleston, Elisabeth Huff, Megan Jackson, Kyle Kelly, Eko Kemper, Damien Klette, Zachariah Knox, Thomas Lackey, Cayleigh Lauziere, Brody Layton, Wesley Lewis, Lauren Lowe, Shaquille Malik, Jarred May, Dillion Mears, Alyssa Obanion, Thomas Osborne, Heather Patton, Austin Peace, Tyler Pruitt, Carley Reeder, Joseph Risch, Byron Robertson, Bradley Rose, Crystal Ann Roy, Jimmy Sandlin, Lucas Shelton, Lindsay Slayback, Tabitha Smith, Denver Stafford, Sierra Thornton, Shelby Ueltschi, Jensen Wainscott, Dexter Wilson, Joel Wilson, Levi Wolfe, Sandra Woods and Vincent Yager